Новини

Марки нержавіючої сталі. Яку обрати?18 March 2021

Для надійної та безпечної роботи Вашого котла необхідно правильно підібрати димохід який буде відповідати температурному режиму опалювального приладу. Окрім температурного режиму необхідно також пам’ятати, що при згоранні газу та твердого палива в димохідній трубі утворюються кислоти (в тому числі і сірчана), а тому дуже важливо звернути увагу на марку нержавіючої сталі з якої виготовлена димохідна труба.

Для виробництва елементів димоходів ми використовуємо наступні марки нержавіючої сталі:

AISI-201 (USA), європейська класифікація 1.4372 товщиною 0,5мм. та 0,8мм. – нержавіюча сталь в якій нікель замінений марганцем, за рахунок чого ця сталь є однією з найдешевших серед нержавіючих. Використовується для кожухів димоходу та у вентиляції, а також димоходів що працюють в сухому режимі при низьких температурах газів і відсутності кислот. Компанія ДИМКОМ не рекомендує використовувати 201 марку сталі для димохідних систем.

AISI-304 (USA), європейська класифікація 1.4301 товщиною 0,5мм, 0,8мм, 1мм. – відноситься до класу кислото-термостійкі нержавіючі сталі зі стійкістю до температури не вище 500°С в не дуже агресивних середовищах. Використовується для газових та твердопаливних димохідних систем.

AISI-316 (USA), європейська класифікація 1.4404 товщиною 0,6мм – відноситься до класу кислото-термостійкі нержавіючі сталі зі стійкістю до температури не вище 750°С , стійка до агресивних кислотних середовищ. Використовується для газових, рідкопаливних та твердопаливних димохідних систем.

AISI-309 (USA), європейська класифікація 1.4828 товщиною 0,8мм – відноситься до класу кислотостійкі, жароміцні, тугоплавкі нержавіючі сталі зі стійкістю до температури не вище 1050°С , стійка до кислот при високих температурах. Використовується для всіх паливних систем. Особливо рекомендується для використання в димовивідних системах саун, бань та для твердопаливних котлів всіх типів.

Також часто виникають питання про вибір між матовою та «блискучою» нержавійкою. Потрібно пам’ятати,  що матовість чи блиск це лише вид полірування нержавіючої сталі. Одна і та ж марка сталі може бути як і глянц так і матова.

Досить часто виробники маніпулюють товщиною стінки елементів димоходів як величиною що відповідає за довговічність системи. Однак при виборі димоходів в першу чергу необхідно звертати увагу на марку сталі (жаростійкість, окалиностійкість, кислотостійкість) а не товщину. Наприклад, щоб забезпечити термін служби димохідної системи 10 років при температурі 600°С, необхідно використовувати сталь марки AISI-304 товщиною 2мм., але!!! використовуючи наприклад жаростійку марку AISI-309, товщину стінки димоходу можна зменшити до 0,6-0,8мм.

Раді повідомити про початок співробітництва з компанією ALMEVA25 February 2021

Тепер компанія Димком може запропонувати також пластикові димохідні системи від одного з найбільших виробників Європи - швейцарської компанії ALMEVA. 

Відтепер завжди в навності:

- STARR - одностінні пластикові димохідні системи;

- FLEX - гнучкі системи димовидалення;

- CAS - системи димовидалення каскадних котлів;

- LIL, LIK, AL2 - коаксиальна система димовидалення.

Димохідні системи ALMEVA використовують:

- для відведення продуктів згорання з конденсаційних і низькотемпературних котлів з максимальною температурою на виході 120 градусів;

- для димовідведення від приладів з надлишковим тиском ( тиск в середині димоходу вищий ніж зовні);

- в котлах з природною тягою;

- для відведення продуктів згорвння зі значним конденсуванням;

- лише як димоходи від газових систем опалення та систем на рідкому паливі ( дизельне паливо з вмістом сірки меншим ніж 0,2%, гас )

Вибір димоходу. З чого почати?23 February 2021

                Якщо для надійної та якісної роботи оплювального приладу обрано димоходи з нержавіючої сталі то подальший підбір елементів починається з вирішення таких основних питань:

-                вид нержавіючого димоходу ( одностінний, двостінний чи комбінований);

-                марка нержавійючої сталі;

-                - технічні характеристики димоходу ( діаметр, форма, висота );

 

1.                 Одностінні димохідні елементи використовуються для так званого «гільзування» цегляного димоходу ( прокладання всередині цегляного каналу) та для невеликих відрізків з метою з’єднання опалювального приладу з існуючим димоходом всередині приміщення. Плюсом таких елементів є можливість додаткового відбору тепла та невисока ціна. Однак потрібно пам’ятати про чітке дотримання пожежних норм, так як є ризик значного нагрівання таких елементів.  Використання великих відрізків одностінних не закритих димоходів та прокладання таких димоходів за межами будівлі призведе до значної появи конденсату, золи та  зниження тяги і, як наслідок, зниження КПД та нестабільна робота опалювального приладу.

Двостінні ( термоізольовані, утеплені ) елементи використовуються як всередині так і на зовні приміщень для відведення продуктів згорання від опалювальних приладів. Перевагою таких елементів є відсутність конденсату в димоході, що забезпечує стабільну роботу опалювального приладу. Однак не слід вважати що термоізоляція забезпечить відсутність нагрівання зовнішньої частини димоходу. Термоізоляція служить лише для утримання температури в середині димоходу вище «точки роси».

            Комбіновані димоходи це використання одностінних елементів всередині приміщення та термоізольованих за його межами.

2.                 Підбір марки сталі одна з найважливіших етапів підбору димоходу від якого залежить довговічність димоходу. Це питання досить широке і йому присвячена окрема стаття.

3.                 Технічні характеристики:

a.      Діаметр димоходу – зазвичай зазначений в паспорті опалювального приладу, однак слід пам’ятати, що площа перетину димоходу не повинна бути менше площі перетину патрубка опалювального приладу, що приєднується до димоходу. В окремих випадках виробники опалювальних приладів допускають «завуження» димоходу за рахунок збільшення висоти.

b.      Висота димоходу також зазначається в паспорті опалювального приладу. Потрібно пам’ятати що вказана величина спеціально підібрана спеціалістами задля створення необхідної «тяги» в димоході. Зменшення чи збільшення висоти димоходу може призвести до неправильної роботи або зниження КПД опалювального приладу. Для вирівнювання тяги в димоході також використовуються автоматичні регулятори (стабілізатори) тяги.

c.      Димоходи бувають круглого, прямокутного, квадратного та овального січення. З точки зору аеродинаміки найкращим січенням є саме кругле. Однак, враховуючи той факт, що димові цегляні канали зазвичай мають прямокутну чи квадратну форму, то і одностінні димоходи також можуть бути прямокутні та квадратні. Враховуючи аеродинамічний опір для безперешкодного проходження газів, січення прямокутного (квадратного ) димоходу повинне бути в середньому на 27% більшим ніж круглого січення. Дещо кращу аеродинаміку мають овальні димоходи. 

Види димоходів. Плюси та мінуси.19 February 2021

 Дорогі енергоресурси вимагають удосконалення опалювальних приладів, які в свою чергу, для нормальної роботи вимагають і якісної обв’язки і якісне відведення продуктів згорання.

Правильно підібраний димохід це одна з тих речей яка дозволить вашому котлу чи каміну працювати якісно і довго.

На сьогодні є декілька видів димоходів, які мають свої плюси і мінуси.

1.      Цегляний димохід.

Плюси.

-        Не боїться високих температур

-        Не потребує догляду , хоча чистити все рівно приходиться

-        Акумулює тепло

-        Невисока вартість

Мінуси.

-        Підходить лише для пічок та камінів без функції тління.

-        Потребує міцний фундамент так як вага такого димоходу значна

-        Потребує якісної повнотілої добре випаленої цегли (що в теперішніх умовах досить велика проблема)

-        Не стійний до конденсату і як наслідок або димохід розсипається або маємо конденсат в приміщенні.

-        Може моментально забитись куском цегли яка відкрошилась від димоходу.

-        Низька аеродинаміка

2.      Димохід з чорного металу.

Плюси.

-        Не боїться високих температур

-        Не висока ціна

Мінуси.

-        Не стійкий до конденсату

-        Не довговічний при постійному використанні

-        Відсутня можливість виготовлення індивідуальних елементів від виробника

3.      Керамічні димоходи

Плюси.

-        Довговічні

-        Витримують високі температури

-        Стійкі до конденсату.

Мінуси.

-        Висока ціна

-        Крихкі при монтажі та транспортуванні

-        Як і з чорними металами немає можливості замовити індивідальні елементи.

4.      Димоходи з нержавійки.

Плюси.

-        Легкі

-        Довговічні ( в разі правильного підбору)

-        Стійкі до корозії

-        Наявність кислотостійких марок сталі

-        Легкий монтаж

-        Можливість виготовлення індивідуальних елементів від виробника

Мінуси.

-        Потребують догляду так як бояться загорання сажі

-        Потребує правильної марки сталі.

 

Компанія Димком виготовляє димоходи лише з нержавіючої сталі. Однак враховуючи особливості різних опалювальних приладів необхідно дуже ретельно підійти до вибору марки нержавійки. 

КОНДЕНСАТ В ДИМОХОДІ. ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА НАСЛІДКИ.30 May 2018

Ще 20 років назад вимоги до димоходів обмежувались лише їх жаростійкістю, оскільки, відповідно до ДБН та ГОСТів СРСР, температура виходу з опалювального приладу рахувалась не менше 150 градусів по Цельсію. Висока температура на виході з котла забезпечувала відсутність конденсату і, як наслідок, відсутність хімічно-агресивних речовин та кислот, що знищують димохід. Однак, з розвитком конструкції опалювальних приладів та прагненнями максимально відібрати тепло, температура на виході в сучасних котлах (в робочому режимі) становить до 140 градусів. Крім того, сучасні твердопаливні котли довгого горіння, використовуючи автоматику, не забезпечують постійне прогрівання димоходу. Також, при використанні твердопаливних опалювальних приладів, якість палива рідко відповідає нормам щодо сухості та зольності. Всі ці фактори призводять до появи головного «ворога» димоходів – конденсату.

Що ж таке конденсат? Конденсат – це рідина, яка виділяється в газоподібному стані при згорянні різних видів палива і, охолоджуючись на холодних поверхнях, перетворюється на крапельки. Чим же конденсат шкідливий? Будь-яке паливо – це суміш горючих і негорючих елементів, серед яких є сірка, азот, вуглець, водень, водень, кисень. Згораючи, ці частинки поєднуються в сполуки і конденсуючись осідають на стінках димоходу у вигляді сірчаної, азотної, вугільної кислот. Якщо ж у системі опалення димохід цегляний, кислоти починають руйнувати його. Спочатку утворюються мікротріщини, які не видно неозброєним оком. З часом кислоти починають проникати через стінки цегляного димоходу і проявлятись у вигляді чорних плям на стінах помешкання які поступово нищать стіни та отруюють власників житла.

Тому, проектуючи систему опалення, необхідно потурбуватись про правильне і нешкідливе димовідведення. Саме тому оптимальним є використання димоходів з нержавіючої сталі. Крім того, обов’язково потрібно вибирати марку нержавіючої сталі під умови в яких буде працювати система димовідведення. Так, наприклад, в умовах низьких температур до 450 градусів та незначної кількості агресивного конденсату (паливо газ), використовуються елементи димоходів марки AISI-304. Якщо ж очікується значна кількість конденсату та температури до 750 градусів (твердопаливні котли довгого горіння з використанням сирих дров, мазуту), необхідно використовувати марку сталі AISI-316. В умовах високих температур до 1050 градусів (каміни, топки саун, котли з прямим полум’ям ) доцільно використовувати марку нержавіючої сталі AISI-309.

Завод ДИМКОМ пропонує димоходи виготовлені з правильних марок сталі під будь-які умови роботи систем опалення . Звернувшись до нас, Ви отримаєте кваліфіковану консультацію щодо марки сталі та товщини димоходу та зможете придбати надійну систему димовідведення, що прослужить десятки років.