Вибір димоходу. З чого почати?

Вибір димоходу. З чого почати?

Вибір димоходу. З чого почати?

23 February 2021

                Якщо для надійної та якісної роботи оплювального приладу обрано димоходи з нержавіючої сталі то подальший підбір елементів починається з вирішення таких основних питань:

-                вид нержавіючого димоходу ( одностінний, двостінний чи комбінований);

-                марка нержавійючої сталі;

-                - технічні характеристики димоходу ( діаметр, форма, висота );

 

1.                 Одностінні димохідні елементи використовуються для так званого «гільзування» цегляного димоходу ( прокладання всередині цегляного каналу) та для невеликих відрізків з метою з’єднання опалювального приладу з існуючим димоходом всередині приміщення. Плюсом таких елементів є можливість додаткового відбору тепла та невисока ціна. Однак потрібно пам’ятати про чітке дотримання пожежних норм, так як є ризик значного нагрівання таких елементів.  Використання великих відрізків одностінних не закритих димоходів та прокладання таких димоходів за межами будівлі призведе до значної появи конденсату, золи та  зниження тяги і, як наслідок, зниження КПД та нестабільна робота опалювального приладу.

Двостінні ( термоізольовані, утеплені ) елементи використовуються як всередині так і на зовні приміщень для відведення продуктів згорання від опалювальних приладів. Перевагою таких елементів є відсутність конденсату в димоході, що забезпечує стабільну роботу опалювального приладу. Однак не слід вважати що термоізоляція забезпечить відсутність нагрівання зовнішньої частини димоходу. Термоізоляція служить лише для утримання температури в середині димоходу вище «точки роси».

            Комбіновані димоходи це використання одностінних елементів всередині приміщення та термоізольованих за його межами.

2.                 Підбір марки сталі одна з найважливіших етапів підбору димоходу від якого залежить довговічність димоходу. Це питання досить широке і йому присвячена окрема стаття.

3.                 Технічні характеристики:

a.      Діаметр димоходу – зазвичай зазначений в паспорті опалювального приладу, однак слід пам’ятати, що площа перетину димоходу не повинна бути менше площі перетину патрубка опалювального приладу, що приєднується до димоходу. В окремих випадках виробники опалювальних приладів допускають «завуження» димоходу за рахунок збільшення висоти.

b.      Висота димоходу також зазначається в паспорті опалювального приладу. Потрібно пам’ятати що вказана величина спеціально підібрана спеціалістами задля створення необхідної «тяги» в димоході. Зменшення чи збільшення висоти димоходу може призвести до неправильної роботи або зниження КПД опалювального приладу. Для вирівнювання тяги в димоході також використовуються автоматичні регулятори (стабілізатори) тяги.

c.      Димоходи бувають круглого, прямокутного, квадратного та овального січення. З точки зору аеродинаміки найкращим січенням є саме кругле. Однак, враховуючи той факт, що димові цегляні канали зазвичай мають прямокутну чи квадратну форму, то і одностінні димоходи також можуть бути прямокутні та квадратні. Враховуючи аеродинамічний опір для безперешкодного проходження газів, січення прямокутного (квадратного ) димоходу повинне бути в середньому на 27% більшим ніж круглого січення. Дещо кращу аеродинаміку мають овальні димоходи.