КОНДЕНСАТ В ДИМОХОДІ. ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА НАСЛІДКИ.

КОНДЕНСАТ В ДИМОХОДІ. ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА НАСЛІДКИ.

КОНДЕНСАТ В ДИМОХОДІ. ПРИЧИНИ ВИНИКНЕННЯ ТА НАСЛІДКИ.

30 May 2018

Ще 20 років назад вимоги до димоходів обмежувались лише їх жаростійкістю, оскільки, відповідно до ДБН та ГОСТів СРСР, температура виходу з опалювального приладу рахувалась не менше 150 градусів по Цельсію. Висока температура на виході з котла забезпечувала відсутність конденсату і, як наслідок, відсутність хімічно-агресивних речовин та кислот, що знищують димохід. Однак, з розвитком конструкції опалювальних приладів та прагненнями максимально відібрати тепло, температура на виході в сучасних котлах (в робочому режимі) становить до 140 градусів. Крім того, сучасні твердопаливні котли довгого горіння, використовуючи автоматику, не забезпечують постійне прогрівання димоходу. Також, при використанні твердопаливних опалювальних приладів, якість палива рідко відповідає нормам щодо сухості та зольності. Всі ці фактори призводять до появи головного «ворога» димоходів – конденсату.

Що ж таке конденсат? Конденсат – це рідина, яка виділяється в газоподібному стані при згорянні різних видів палива і, охолоджуючись на холодних поверхнях, перетворюється на крапельки. Чим же конденсат шкідливий? Будь-яке паливо – це суміш горючих і негорючих елементів, серед яких є сірка, азот, вуглець, водень, водень, кисень. Згораючи, ці частинки поєднуються в сполуки і конденсуючись осідають на стінках димоходу у вигляді сірчаної, азотної, вугільної кислот. Якщо ж у системі опалення димохід цегляний, кислоти починають руйнувати його. Спочатку утворюються мікротріщини, які не видно неозброєним оком. З часом кислоти починають проникати через стінки цегляного димоходу і проявлятись у вигляді чорних плям на стінах помешкання які поступово нищать стіни та отруюють власників житла.

Тому, проектуючи систему опалення, необхідно потурбуватись про правильне і нешкідливе димовідведення. Саме тому оптимальним є використання димоходів з нержавіючої сталі. Крім того, обов’язково потрібно вибирати марку нержавіючої сталі під умови в яких буде працювати система димовідведення. Так, наприклад, в умовах низьких температур до 450 градусів та незначної кількості агресивного конденсату (паливо газ), використовуються елементи димоходів марки AISI-304. Якщо ж очікується значна кількість конденсату та температури до 750 градусів (твердопаливні котли довгого горіння з використанням сирих дров, мазуту), необхідно використовувати марку сталі AISI-316. В умовах високих температур до 1050 градусів (каміни, топки саун, котли з прямим полум’ям ) доцільно використовувати марку нержавіючої сталі AISI-309.

Завод ДИМКОМ пропонує димоходи виготовлені з правильних марок сталі під будь-які умови роботи систем опалення . Звернувшись до нас, Ви отримаєте кваліфіковану консультацію щодо марки сталі та товщини димоходу та зможете придбати надійну систему димовідведення, що прослужить десятки років.